• +90 543 513 0939
  • +90 542 221 7076

ERA Bodrum Yelken Klübü

Era Bodrum Yelken Kulübü fikri 1989 yılında ERA Yatçılık ve Turizm Ltd.Şti. ‘nin Bodrum Kupası Yat Yarışlarını organize etme kararı ile start almıştır.

Öncelikle charter yatlarında yelken kullanımını yaymak ve bu konu üzerine dikkatleri çekmek amacı ile çıkılan yolda yarış organizasyonunun başarısına paralel olarak 1993 yılında Kulüp federe edilmiş ve Optimist dalında kurslara başlamıştır.

2000 li yıların başına kadar optimist dalında Muğla bölgesinde eğitim ve faaliyet gösteren tek kurum olarak özveri ile çalışmalarını sürdürmüştür. Era Bodrum Yelken Kulübü kısa bir süre içersinde Türkiye birincileri yetiştiren, milli takıma sporcu gönderen bir kurum haline gelmiştir. www.erayelken.org Kulübümüz, Gençlerimizin denizciliğe olan ilgi ve bilgilerini arttırabilmelerine olanak sağlayacak Yelkenli Okul Gemisine sahip olma fikrini ortaya atarak bu konuda ülkemizde başı çekmiş ve Cumhuriyet tarihimizin ilk ‘STS BODRUM’ Yelkenli Okul gemisinin yapımı ve hayata geçirilmesinde öncü rolü oynamıştır. www.stsbodrum.org

Kulübümüz, turizm hareketinin en yoğun olarak yaşandığı kentlerden birisinde faaliyet göstermekte olması sebebi ile gençleri bilinçlendirmenin ve korumanın yolunun spor, ve spor dallarının içinde ise yöre gençlerine en yatkın olanın yelken olduğu bilinciyle hareket etmektedir.

GENÇLİK VE SPOR GENEL MD. TESCİL NO: 7065

era-yelken
|